University Rowing Championships 2011 (Lake Karapiro)

Gold – Men’s Intermediate Double
Silver – Men’s Championship Double
Silver – Men’s Championship Single
Silver – Women’s Intermediate 4X+
Silver – Men’s Intermediate 4X+
Silver – Women’s Tournament 8+
Silver – Women’s Tournament 4+ (Vic Novice)
Silver – Women’s Novice 8+
Silver – Men’s Novice 8+
Silver – Women’s Novice 4+
Bronze – Women’s Championship Single
Bronze – Men’s Lightweight Coxless Pair
Bronze – Women’s Intermediate 8+
Bronze – Men’s Tournament 8+ (Vic1)
Bronze – Men’s Tournament 4+
Bronze – Women’s Tournament 4+ (Vic Tournament)

Silver medal winner: Luke Watts
Silver medal winner: Luke Watts
Silver medal winners: Paul Moreno (coach), Victoria Barczak (stroke), Sophie Schuler, Lindsey Lawless, Steph Harris, Carrie Walters, Liz Moore, Anna Macfarlane, Livvy Loftus
Silver medal winners: Paul Moreno (coach), Victoria Barczak (stroke), Sophie Schuler, Lindsey Lawless, Steph Harris, Carrie Walters, Liz Moore, Anna Macfarlane, Livvy Loftus
Bronze medal winners: Annie Te One, Eleanor Bradley, Ana Popovich, Ivana Giacon, Amy Robson, Anna Churton, Charlotte Robertson (stroke), Kylie Johnson, Caitlin Frew (cox)
Bronze medal winners: Annie Te One, Eleanor Bradley, Ana Popovich, Ivana Giacon, Amy Robson, Anna Churton, Charlotte Robertson (stroke), Kylie Johnson, Caitlin Frew (cox)

University Rowing Championships 2009 (Twizel)

Gold – Men’s Tournament 8+ (Vic1)
Silver – Women’s Tournament 8+ (Vic1)
Silver – Women’s Tournament 4+ (Vic2)
Silver – Women’s Novice 8+
Silver – Women’s Novice 4+ (Vic1)
Bronze – Men’s Intermediate 8+
Bronze – Men’s Tournament 4+
Bronze – Men’s Novice 8+
Bronze – Men’s Novice 4+ (Vic1)

Silver medal winners: Elyse Robert (stroke), Belinda Martin, June Hardacre, Steph Clarke, Steph Craig, Alice Courtney, Helen Young, Claire Rainier, Nicole Taylor (cox)
Silver medal winners: Elyse Robert (stroke), Belinda Martin, June Hardacre, Steph Clarke, Steph Craig, Alice Courtney, Helen Young, Claire Rainier, Nicole Taylor (cox)
Silver medal winners: Rohan Cahill-Fleury (stroke), Heather Bassett, June Hardacre, Steph Clarke, Steph Craig, Alice Courtney, Helen Young, Belinda Martin
Silver medal winners: Rohan Cahill-Fleury (stroke), Heather Bassett, June Hardacre, Steph Clarke, Steph Craig, Alice Courtney, Helen Young, Belinda Martin
Bronze medal winners: Ben Wakely (stroke), Ash Jones, Neale Mulholland, Jeremy McGeown, Mike Herder, Olly Wayne, Yue Jia, Nick Carey, Nicole Taylor (cox)
Bronze medal winners: Ben Wakely (stroke), Ash Jones, Neale Mulholland, Jeremy McGeown, Mike Herder, Olly Wayne, Yue Jia, Nick Carey, Nicole Taylor (cox)